Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 77 komentarzy

Moje komentarze

 • @Astra 23:44:26
  Z tej odpowiedzi widzę, że zabolało. Objaw agresji na pokazanie prawdy. Dokładnie jak opisałem wyżej.
  Zakłamanie
 • @staszek kieliszek 04:58:40
  Problem w tym, że to dziecko ma więcej praw niż Ty obecnie. Mężczyzna ma mniejsze prawa niż kobieta i dziecko obecnie. Jedynie pozostaje dla mężczyzn prawo siły oparte albo na pieniądzu albo na psychice lub mięśniach.Choć te dwa ostatnie już są ostro ścigane. Zaś pierwsza już jest niwelowania przez pracodawców itd. W UK spotkałem się z elementem, że za mało kobiet pracuje w zawodzie elektryka.
  Zakłamanie
 • @Nibiru 05:40:05
  Masz rację i nie masz. Oprócz opisów przeszłości nie wiemy jak było. Widzimy to co jest obecnie. Uczono mnie w rodzinie, szkole i na religi o uczciwości i wartości danego słowa. Głównie na podstawie historii. Świat był bardziej czarno biały. Obecnie jest bardziej -względny/subiektywny. Można zadać pytanie czy zakłamanie wynika ze słabości jednostki, czy wynika z wychowani? Postawiłem tezę, że za utratę tzw męskich wartości ma dopuszczenie kobiet do kreowania tego świata. Nie chce tu oceniać co jest złe czy dobra. Ale opisać mechanizmy.
  Zakłamanie
 • @Lotna 12:27:12
  Jeszcze jedno bajki i filmy dla dzieci i nastolatków. Obecnie kto jest bojowniczy i walczy ze złem płeć żeńska. A bohaterowie z moich czasów znikneli czyli płeć brzydka.
  Kobieta a cywilizacja; rodzina (1)
 • @Lotna 12:27:12
  ." Teraz kobiety musza same wychowywać dzieci obu płci, a na dodatek wysłuchiwać zarzuty, ze nie były zdolne zaszczepić swoim synom męskości, a także pretensje, ze starały się wychować córki na jak najbardziej samodzielne (które widza postawę ojca, a raczej jej brak). "

  To jest też efekt wojen światowych w psychice pokoleniowej kobiet.Po wojnie albo kobieta była wdową albo miała faceta z traumną nie zdolnego do odegrania swojej roli w rodzinie. Syn był substytutem męża i chroniony jak skarb przez matkę. Już nie wspomnę o komunie.
  Kobieta a cywilizacja; rodzina (1)
 • @Lotna 12:27:12
  Odpowiadam ojcowie pracują po 10 godzin dzienie lub zagranica by utrzymać rodzinę. Nie ma szans by wziąść syna do pracy uczyć zawodu i robi to szkoła. Wystarczy, a żony płaczą.
  Kobieta a cywilizacja; rodzina (1)
 • Zamiana rół nie do końca
  Tak czytam komentarze i mogę obecną sytuacje opisać tak.
  Kościół i szkoła wpaja kobietą ich wyjątkowość i że mężczyzna ma być głową rodziny i ją utrzymywać. Schemat od naszych dziadków i rodziców też gra role. Kobiety przejęły prawa mężów, ale trudno im przejąć ich obowiązku. Co dziwne widzę tendencje spokojnego wręcz przejmowania obowiązków kobiet przez mężczyzn. Gwóźdź do trumny rodziny w naszym kraju jest w wychowaniu i wpajanej wiedzy naszym dzieciom. Na zachodzie dziadkowie już płaczą, że muszą zajmować się wnukami. Gdyż oboje rodzice muszą pracować by utrzymać dom. U nas zaczynają.Jest pytanie -czy kobiety dostosują się do zmiany społecznej która została wymuszona, czy nie dla uratowania rodziny/ małżeństwa? Obecnie większość jest na nie. Zmieniają faceta bez większych problemów jak nie spełnia ich oczekiwań.
  Kobieta a cywilizacja; rodzina (1)
 • @ninanonimowa 12:38:22
  Piękne. Już od małego nam się wpaja konkurencje w naszej kulturze a nie współpracę. Taka nasza kultura ale chyba od czasów Grecji.
  Głowa rodziny -kto nią jest?
 • @ninanonimowa 09:13:16
  Pojedź tam i odczuj na własnej skórze ich system społeczny. Nie opieraj swoje opinii na opinii innych i skwarkowych informacjach specjalnie wybranych by Cię zmanipulować. PS fajnie to wyszło napisałaś "żądzą" to słowa pochodzi od słowa "żądza" (inaczej chciejstwo) a nie od słowa "rządzić". W tym znaczeniu - żądzą kobiety jest obecny stan naszej cywilizacji. Nie wiem czy to wyszło Ci podświadomie, czy masz problemy z ortografią. Ale fajne.
  Głowa rodziny -kto nią jest?
 • @Stara Baba 18:02:08
  Miałem możliwość być na spotkaniu z Panem Braunem. Wnioski z tego przed wyborczego spotkania:
  - Jedne ze słuchaczy podjoł temat "Zbyt silnie wyeksponowanego katolicyzm w kamopani Pana Brauna. Co odstrasza ludzi". Pan Braun wypowiedział się, że chce szerzyć kulture chrześcijańską. Ta czy siak mnie jego spot przestraszył. Choś jestem chrześcijaninem, w tym spociem zobaczyłem znów sformatowanych ludzi przez jakąś ideologie. Zazdrosze Panu Braunowi jego wiary. Ale dla większości ludzi co są na bakier z wiarą w tym kraju. Przypomina to powrót do średniowiecza.
  - Jak dla mnie Pan Braun idalizuje możliwości społeczeństwa . W aspekcie klanowości. Sądzi, że chrześcijaństow klanowość zniosła. Można powiedzieć, że zniosła pomiędzy klanem rodzinym a kościołem. Ale w życiu nie. Nadal w społeczeństwie tworzą się klany. Ale co raz mniej w zatomizowanych społeczeństwach zachodu. Mówie tu tylko o rasie bialej. Jeszcze jest pytanie, czy Pan Braun idalizuje Kościuł Katolicki czy Chrześcijaństwo. Bo to dwie różne sprawy.
  - Wniosek w sprawie kultury Chrześicjańskiej i Protestanckiej. Po spotkaniu z Pane Braune. Stwierdziłem, że kultura Chrześcijańska jest w totalnym wycofaniu i tragicznej sytuacji. Z tego względu kraje protestanckie są silniejsze i bogatsze. Podstawowe tezy Chrześcijaństwa wręcz tą agonie przyspieszają. Co gorsza nasz naród jeszcze nadal tą kulturę posiada. Choś nie wiem w jakiej części.
  - Na sprawę odłużenia naszego kraju i społeczeństwa nie mam dla mnie konkretnej wizji. Choć to co powiedział, że w wojnie świtowej możemy widzieć swoją szansę na wolność. Wspomniał też o pieniądzu lokalnym. Co jest dla mnie znaczące.

  Konkludując spotkanie z Panem Braunem. Nie wiedzię lepszego kandydata na prezydenta Pana Kowalskiego i Pana Brauna.
  Mimo, że pewne rzeczy mnie odstraszają. Wybrał bym Pana Brauna za wiedzę o systemach społecznych i to co z nam zrobiono.
  Kukiz odpada, gdyż ma za duże poprcie TVN. Ściąga na siebie prawicowy elektorat PiS-u by Komor wygrał.
  Wnioski dla mnie i moje rodzinny. Trzeba przygotować rodzinę do czasów wojny i zabezpieczyć ją na czas gdy złotówka, euro itd będzie tylko papierem toaletowym. Tryby naprwdę iskrzą w machinie zwanej świat.
  Dlaczego Polską Racją Stanu jest głos na Grzegorza Brauna
 • @moher 19:54:43
  Ciężkie czasy to już mamy, a za chwile będziemy świadomymi niewolnikami swojej niewoli, chdzoncymi szkieletami lub trupami. Nie wiem co lepsze.
  Nadchodzi kres globalnego kasyna banksterów
 • @staszek kieliszek 08:14:27
  Pana komentarz trochę nie w temacie. Prawie połow co Pan z kolegą nie robił. A reszta standard straszenia człowieka.
  Nadchodzi kres globalnego kasyna banksterów
 • @night rat 14:22:09
  Już kilka lat temu przyjechałem na gotowe. Ale dostałem Polaka za szefa wielbiciela GW. Jak powiedziałem mu, że jako Polacy w korporacji powinniśmy się wspierać. Odpowiedział, że jeszcze na to nie przyszedł czas. Wróciłem na zachód. Teraz w ciemno trochę. Już z zachodu szukałem pracy w Polsce. Już słabo mi się robi jak słyszę pytanie - dlaczego wrócił Pan do Polski? Tak często ono pada.
  Po za tym jestem w takim wieku, że korporacja już mnie nie weźmie.
  Prywaciarz się boji dać pracę.
  Polacy jako naród muszą znów zaliczyć dno by się odbić. Ale chyba jeszcze dna nie widać.
  Syndrom emigranta – czyli formatowanie człowieka
 • jak zrobic odtrutkę
  Proonuje zrobic film z MHPŻ z elementami zafałszowania histori i z montować z filmami które pokazuja prawde o tych zdarzeniach i zrobic wersje hiszpańska, francuska, angielska i wsadzic w siec. Co wy na to?
  MHŻP – kamień węgielny pod Judeopolonię.
 • a może szczepionki
  Ja uważam,że wine są szczepionki plus cała chemia wokoło nas z farmacją na czele. Przykład w UK nauczyciel się dziwi, że dzicko nie bierze żadnych leków i jest zdrowe. Normą jest już w UK że jak dziecko UK dzie na wycieczkę szkolną ma ze sobą sporą apteczkę z lekami. Jak człowiek ma mieć IQ jak od małego jedzie na lekach.
  Ludzie na świecie ciągle głupieją ...
 • @ninanonimowa 22:46:05
  Świetny artykuł
  Kijów okłamuje Ukraińców i cały świat
 • Artykuł do kitu
  Węgry mają 21 miejsce, Polska 23 a USA 101. Naucz się czytać bez emocji autorze. Czy w tym kraju wszyscy jadą na jakiś prochach pobudzających, że fakty interpretują według zaprogramowania przez media.
  Nie jest bezpiecznie
 • @Ultima Thule 21:34:29
  Może i masz racje z tą kreacją i rotacją.
  Ale wyrok sądu w USA mówi, że jest kreacja pieniądza z niczego.
  Zobacz film w moim artykule.
  http://tenbez.neon24.pl/post/106770,wojna-ekonomiczna-z-wlasnym-spoleczenstwem

  Po za tym obróć 1000 złotych tak by mieć milion pożyczając pożyczko-biorcom kasę. Jaki procent być musiał mieć?
  Następne pytanie z jakimi pieniędzmi możesz otworzyć bank w Polsce?
  Jak znasz tą sumę zastanów się ilu pożyczko-biorcom i na jaki procent możesz pożyczyć twój bankowy kapitał? Biorąc pod uwagę takie rzeczy jak biura, koszty pracowników itd.
  Jakie myślisz ile możesz mieć klientów którzy złożą u Ciebie depozyty i na jaką kwotę w okrecie pierwszego roku działalności?
  Nie wydołsza. Jedynie miejsce gdzie możesz tak obracać to giełda. Ale tu możesz wiel stracić jak i zyskać w krótkim czasie. Sam korzystałem z biura maklerskiego jakoś zawsze sprzedawali lub kupowali akcje dla mnie z opóźnieniem tak bym nie zyskał a stracił.
  Jak BANKI tworzą PIENIĄDZE zniewalając całe społeczeństwa
 • @programista 18:31:57
  Tak jak się słucha i czyta po łebkach. Bez obejrzenia pierwszego filmu nie ma podstaw by zrozumieć moje pytania i można coś takiego napisać jak Ty.
  Zaczniemy od tego, że dług to jedno a lichwa to drugie. A Ty chyba łączysz to w jedno. Po drugie lichwa to każdy procent od pożyczonych pieniędzy a nie do jakiejś wartości. Po trzecie - jak ja buduje dom na ziemi otrzymanie od Boga własną pracą. To dlaczego Bank mi ma go zabrać przez oszustwo księgowe (tworzenie pieniędzy z niczego) i organizowanie kryzysów.
  Podstawa dobrze rozumieć znaczenie słów. Łącząc w jedno pod nazwą dług - lichwę/oprocentowanie i dług. Sami sobie dołek kopiemy.
  Jeżeli pożyczam na procent pieniądze na działalność gospodarczą komuś. Staje się udziałowcem w zyskach i stratach. Bank tylko w zyskach. Budowanie domu nie jest inwestycją gospodarczą ale zapewnienie bytu sobie i rodzinie. Wymaga to wysiłku i pieniędzy. Z bankiem dwa razy więcej wysiłku i pieniędzy. Gdyż dla banku to jest inwestycja a dla mnie nie. Ale moim podstawowym prawem do zapewnienia sobie schronienia. Moim zdaniem tak nie powinno być. Gdyż dom nie generuje dochodu jeżeli nie jest budowany w celach gospodarczych jak np. pod wynajem.
  Bóg nic z tym nie ma wspólnego. Ludzie stworzyli Banki i prawo które je chroni i pomaga oszukiwać. Jak produkować pieniądze z niczego jako jedynej firmie na rynku.
  Ale dla większości ludzi to abstrakcja totalna by to zrozumieć i pojąć.
  Zbyt głęboko wprasowane jest w myślenie ludzi, że nie może być inaczej. A to jak jest to wola Boga. A ja nie mówię, że to wola Boga ale nasza tak samo jak aborcje, in-vitro, GMO itd. Pozwalamy z siebie robić z niewolników. Gdyż ktoś wykorzystuje naszą uczciwość by nas zgubić. Zarazem budując w nas coraz silniejszy egoizm, pożądliwość i chciwość. Odwracając nas od Boga i zbliżając nas do piekła.
  Nie dziwie się, że tak mało wpisów pod moim tekstem.
  Miał naprawdę zmusić do myślenia o potrzebach ludzi a nie systemów.
  A z tym jest już bardzo trudno.
  Wojna ekonomiczna z własnym społeczeństwem
 • Ja to widze nie tylko w Polsce
  Mimo, że w UK można przeżyć za najniższą pensje. W UK ludzie są tak samo zadłużeni jak w Polsce. Do nowo otwartgo supermarketu z 70 miejscami pracy aplikue 1500 osób. Reklamy w radiu lecą tego typu "Zaadoptuj dziecko. Ale jestem samotna. Nie ma problemu. Ale nie mam pracy. Zapłacimy Ci za opieke. Nie mam domu. Damy Ci. Tylko zaadoptuj dziecko." W UK dopcja staje się pracą bo już innej nie ma na rynku. Ludzie na benefitach ulegają degeneracji społecznej, kulturowej i zdrowotnej. Może taki sysem wyludnienia jest zaplanowany. Idziesz do lakarza w UK, a on potrafi Ci powiedzieć, że już masz wystarczająco dzieci, a masz jedno. Lub też "Jako osoba wykształcona nie powinien Pani mieć więcje dzieci niż dwoje dzieci. Trzab zacząć uzywac antykoncepcje." UK jest już bardzo chorym krajem, a Polska jeszcze się trzyma jakoś. Sam pamiętem czas około 2008 roku. Jak miałem uczucie, że pieniądze z rynku w UK znikneły. Normalnie wszytko nagle zwolniło.
  Ostrzegam Cię Ukraino

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031