Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 77 komentarzy

Epitafium współczesnego człowieka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nawiązaniu do wpisu - "Historia o nieistniejącym koncernie". Przeznaczone tylko dla pesymistów.

Wyniku przemyśleń związanych z artykułem "Historia o nieistniejącym koncernie". Powstało poniższe epitafium. 

Ja jako urodzony w niewoli. Zmęczony codzienną walką o przetrwanie siebie i swojej rodzinny. Naprawdę nie wiem co z tą informacją mam zrobić, że jest sobie korporacja co ma w garści 50% rynku świata. Gdyż uświadomiłem sobie już dawno, że byłem i jestem niewolnikiem, a tylko w okolicach 1989 roku miałem złudzenie, że jestem wolnym człowiekiem. Mogę zmieniać miejsce zamieszkania i tak spotka mnie to samo - codzienna szara rzeczywistość przeplatana zagłuszaniem swojej niewoli alkoholem, seksem, zakupami, narkotykami i wakacjami w egzotycznych miejscach. A jak to nie pomaga w filozofii, religii,w jakiejś sekcie lub w prozaku. Ja niewolnik kapo, czyli niewolnik który może mieć trochę więcej niż zwykły niewolnik. W pogoni za obrazami z telewizora gotowy zabić każdego, który chce zająć jego pozycje lub by poczuć na chwilę, że ma władze nad kimś. Zmieniając miejsca pracy i miejsca zamieszkania ze złudną nadzieją, że jak się zmieni to w nowym miejscu będzie lepiej.Wpajam swojemu dziecku, że jest wolne, ale i tak on czuje, że coś jest nie tak.  Ja kochający rodzic nie zadaje sobie nawet pytania - jak mogę robić coś takiego swojemu dziecku? Ja bez wolności człowiek. Zamiast pójść za głosem serca siedzę po 8 godzin przed komputerem lub inną maszyną z nienawiścią patrząc na jakiegoś idiotę który wydaje się być szczęśliwy w tej sytuacji. Patrząc na człowieka jak na wariata, który dziękuje Bogu za swoje życie i za to co go spotyka. 

Niewolnik

PS.

1.Około 80% pracowników nie lubi swojej pracy lub tego co robi w pracy.

2, Depresja i inne zaburzenia psychiczne spotykane się coraz częściej u dzieci.

3. Zamknjeliśmy się w miastach z dala od naszego naturalnego środowiska które stworzył dla nas Bóg.

4. Tworzy się ustroje jak komunizm lub kapitalizm nie budując ustroju społecznego/cywilizacji na prawie Bożym by zatuszować fakt niewolnictwa. W ten posób skazujemy się  sami  i swoje dzieci na zagładę wcześniej czy później.

 

KOMENTARZE

 • hej!!
  ..dobry post , dziś spogladając na ten cały "dobrobyt", to rzygać sie chce...dziwię się ludziom, że są szczęsliwi, wyworząc pełne wózki zakupów, konsumując, przetrawiając, wydalajac, żyjac w gettcie zapominają o naturze...do tego dochodzi inwigilacja Wielkiego Brata...jestem przekonany, że nie do tego stworzony jest człowiek...człowiek stworzony jest do pełnej wolności...

  ...ludzie w miastach jeszcze się kiedyś przekonają, ze te ciasne klatki blokowisk kiedyś będa dla nich więzieniem, ba, już są, tylko jeszcze maski pozerskie dają odczuć, że "chyba " są "szczęśliwi" 5* pozdrawiam niepoprawnie
 • @fan-wolności 17:31:50
  Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Za każdym razy tworzy społeczności. Tak samo jak mrówki według pewnego schematu. Tylko w czasie naszej ewolucji następila przemiana ukierukowania obrany stada na wyrzynanie się w stadzie przez stworzenie odpowiednich warunków.
  Obecnie żyjemy komunizmie korporacyjnym nazywanym kapitalizmem. Ale zmienianie znaczeń słów już jest bardzo zawansowane w obecnych czasach.

  http://www.youtube.com/watch?v=RPdXJmKBX3g&feature=youtu.be

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031