Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 77 komentarzy

Wojna ekonomiczna z własnym społeczeństwem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jesteśmy niewolnikami systemu i uczymy się, że to normalne. Umieramy ze świadomością, że jest nie uczciwe nie spłacać długi. Nieświadomi, że ten dług powstał wyniku oszustwa. Tak rząd długiem i inflacją niszczy naród którym zarządza.

 Mam pytanie do blogerów ekonomistów o omówioną tu kwestie zaczynająca się 19 minuta 20 sekund filmu poniżej. Co sądzą o wyroku sądu Amerykańskiego? Czy w taki samo sposób powinni się bronić zwykli ludzie i mali przedsiębiorcy w tej wojnie ekonomicznej? Czy macie jakieś inne pomysły?  Dla mnie można pisać wywody na temat kreacji pieniądza i jak uzdrowić świat. Ale do tej pory z przykrością stwierdzam nic sensownego nie przeczytałem w temacie pieniądza i uzdrowienia światowej gospodarki, czy krajowej. Tak by mały przedsiębiorca, czy zwykły człowiek mógł użyć tego w obronie swojego majątku, który może utracić z dnia na dzień.

Usłyszałem ostatnio fragment książki "Rekonfiguracja". Nie zacytuje dokładnie, ale mniej więcej brzmiało to tak - Korporacje są w posiadaniu mediów i tak wywindowały ceny reklam w tych mediach, że żaden zwykły przedsiębiorca nie ma szans na to by dać reklamę w tych mediach.

 Co na to wszytko kościół? Czy nie staje się współudziałowcem współczesnego niewolnictwa - może nieświadomy udziałowcem? Ucząc, że trzeba spłacać długi. Zapominając, że wobec bliźniego swego a nie instytucji jaką jest bank. 

 Plus uczciwość prawa.

//youtu.be/LVaUYN-qThw

 

Końcowe zdania są najpiekniejsze. Nie oszukany powinien czuć się winny, że został oszukany. W kraju bezprawia wstyd jest być człowiekiem bogatym.

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dostępny na naszym portalu bardzo przyjazny opis co jest kreowane podczas udzielania kredytu:
  http://imran.neon24.pl/post/106121,pieniadz-czy-weksel

  Skąd się biorą pieniądze na spłatę odsetek od kredytu?
  Biorą się z wydatków banków na własną działaność, z wydatków na pensje swoich pracowników, z wydatków na dywidenty dla swoich właścicieli. Ci ludzie posiadają pieniądze potrzebne do spłaty odsetek. Kredytobiorca musi wytworzyć coś cennego dla tych ludzi, by zechcieli mu za te rzeczy zaplacić pieniędzki którymi posiadają.

  Jeżeli niewolnictwem nazywać koniecznosć ponoszenia przez człowieka trudu pracy w celu zapewnienia sobie jedzenia, mieszkania i innych przyjemności to trzeba też jawnie nazwać włąściela ludzi - a jest nim stwórca, i do niego należy skłądać reklamacje.
 • @programista 18:31:57
  Tak jak się słucha i czyta po łebkach. Bez obejrzenia pierwszego filmu nie ma podstaw by zrozumieć moje pytania i można coś takiego napisać jak Ty.
  Zaczniemy od tego, że dług to jedno a lichwa to drugie. A Ty chyba łączysz to w jedno. Po drugie lichwa to każdy procent od pożyczonych pieniędzy a nie do jakiejś wartości. Po trzecie - jak ja buduje dom na ziemi otrzymanie od Boga własną pracą. To dlaczego Bank mi ma go zabrać przez oszustwo księgowe (tworzenie pieniędzy z niczego) i organizowanie kryzysów.
  Podstawa dobrze rozumieć znaczenie słów. Łącząc w jedno pod nazwą dług - lichwę/oprocentowanie i dług. Sami sobie dołek kopiemy.
  Jeżeli pożyczam na procent pieniądze na działalność gospodarczą komuś. Staje się udziałowcem w zyskach i stratach. Bank tylko w zyskach. Budowanie domu nie jest inwestycją gospodarczą ale zapewnienie bytu sobie i rodzinie. Wymaga to wysiłku i pieniędzy. Z bankiem dwa razy więcej wysiłku i pieniędzy. Gdyż dla banku to jest inwestycja a dla mnie nie. Ale moim podstawowym prawem do zapewnienia sobie schronienia. Moim zdaniem tak nie powinno być. Gdyż dom nie generuje dochodu jeżeli nie jest budowany w celach gospodarczych jak np. pod wynajem.
  Bóg nic z tym nie ma wspólnego. Ludzie stworzyli Banki i prawo które je chroni i pomaga oszukiwać. Jak produkować pieniądze z niczego jako jedynej firmie na rynku.
  Ale dla większości ludzi to abstrakcja totalna by to zrozumieć i pojąć.
  Zbyt głęboko wprasowane jest w myślenie ludzi, że nie może być inaczej. A to jak jest to wola Boga. A ja nie mówię, że to wola Boga ale nasza tak samo jak aborcje, in-vitro, GMO itd. Pozwalamy z siebie robić z niewolników. Gdyż ktoś wykorzystuje naszą uczciwość by nas zgubić. Zarazem budując w nas coraz silniejszy egoizm, pożądliwość i chciwość. Odwracając nas od Boga i zbliżając nas do piekła.
  Nie dziwie się, że tak mało wpisów pod moim tekstem.
  Miał naprawdę zmusić do myślenia o potrzebach ludzi a nie systemów.
  A z tym jest już bardzo trudno.
 • @Tenbez 22:57:54
  Bank nie dokonuje żadnego oszustwa!
  Udzielając kredyt bank zobowiązuje się do wypłaty określonej kwoty pieniędzy na każde żądanie. Bank tworzy zobowiązanie własne zobowiązanie, a osoba biorąca kredyt tworzy z kolei swoje zobowiązanie do zwrotu większej kwoty w określonym czasie w przyszłości. I wymieniają się nawzajem tymi zobowiązaniami.

  Gdy ktoś buduje dom własną pracą, bez zaciągania żadnych kredytów, to wtedy żaden bank tego domu mu nie odbierze.
  Jeżeli z kredytem bankowym jest dwa razy trudniej to po co brać jakikowliek kredyt? Wystarczy na wszystko zaoszczędzić - będzie dużo wolniej, ale bez ryzyka.
 • @Tenbez 22:57:54
  "Jeżeli pożyczam na procent pieniądze na działalność gospodarczą komuś. Staje się udziałowcem w zyskach i stratach."

  Nie.
  Jeśli pożyczasz komuś pieniadze na procent, to nic Ciebie nie obchodzi, co zrobi z nimi pożyczkobiorca. Może zarobić na nich 1000 procent, a Ty dostajesz umówione odsetki. Może też te pieniadze przetańczyć, a i tak odsetki należą Ci się jak psu micha.

  "Budowanie domu nie jest inwestycją gospodarczą ale zapewnienie bytu sobie i rodzinie. Wymaga to wysiłku i pieniędzy. Z bankiem dwa razy więcej wysiłku i pieniędzy. Gdyż dla banku to jest inwestycja a dla mnie nie. Ale moim podstawowym prawem do zapewnienia sobie schronienia. Moim zdaniem tak nie powinno być.'

  Rozumiem, że bank powinien stać się instytucją charytatywną, żebyś mógł "zapewnić sobie schronienie"? Masz jeszcze jakieś inne, ciekawe roszczenia?
  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31